0
0

IELTS Reading

آزمون Reading IELTS

دانستنی های آزمون Reading IELTS

در آزمون ریدینگ آنچه که بیشتر از همه به موفقیت شما کمک خواهد کرد دایره لغات شماست. باید سعی کنید مهارت های کافی این بخش را کسب کنید تا به نتیجه بهتری دست پیدا کنید. در این بخش داشتن دایره لغات مناسب، دانستن مترادف ها و Paraphrasing اهمیت ویژه دارد. آنچه که شما را به آمادگی بیشتر و موفقیت در این بخش می رساند دانش لغات کافی و تمرین در این زمینه است.

در این آزمون آیلتس معمولا  3 ریدینگی که در آزمون در اختیار شما قرار می گیرد با موضوعات مختلف است و البته این موضوعات با ترتیب خاصی قرار نمی گیرند. پیشنهاد می شود برای کسب آرامش و همچنین مدیریت زمانی بهتر با نگاه کلی به موضوعات، پاسخ ها را از بخشی آغاز کنید که تسلط بیشتری بر موضوع آن دارید. با کمک تکنیک Skimming and Scanning عملکرد خود را برای یافتن اطلاعات در متن ریدینگ بالا ببرید.

از جمله سوالات مهم در ریدینگ سوالات Matching Heading است که در آن باید Heading های داده شده را با پاراگراف های مناسب پیوند بدید. این سوالات را در ابتدا پاسخ بدهید و سعی کنید اول تمام Heading ها را بررسی داشته باشید و پاراگراف های کوتاه را نیز ابتدا بخوانید. به کلمات کلیدی مهم در تیترها و همچنین گرامر به کار گرفته شده در آنها دقت داشته باشید. ممکن است چند تیتر را بتوان برای پاراگراف ها در نظر داشت آنها را کنار پاراگراف بنویسید تا بعدا بررسی کنید.

نکاتی که در پاسخنامه باید به آن دقت کنید

توجه داشته باشید بسیاری از داوطلبان تنها با بی دقتی در آزمون Reading IELTS نمره از دست می دهند. در پاسخ های این بخش نیز باید دقت لازم را در پاسخ دهی از لحاظ مفرد و جمع بودن لغات، غلط های املایی و توجه به میزان پاسخی که خواسته شده داشته باشید. کلمات پاسخ ها نباید از آنچه که مد نظر سوال است بیشتر باشد در غیر اینصورت نمره ای تعلق نمی گیرد. توجه کنید که پاسخ های شما صرفا از اطلاعات داخل متن باشد و از اطلاعات شخصی خود پاسخی ننویسید.

پاسخ ها را با دقت در پاسخ نامه وارد کنید. پاسخ شماره 30 را اشتباها در کادر شماره 29 وارد نکنید. اگر پاسخ سوالی برایتان دشوار است و نیاز به فکر کردن دارد، وقت خود را هدر ندهید و سراغ سایر تست ها بروید. مدیریت زمان داشته باشید و در نظر بگیرید برای هر تست حدودا 1.5 دقیقه فرصت دارید. بعد از پایان بررسی تمام سوالات آزمون Reading IELTS ، سراغ تست هایی بروید که هنوز بی پاسخ ماندند، آنها را رها نکنید و سعی کنید نزدیک ترین جواب را بنویسید.