0
0

IELTS Speaking

Speaking Ielts

بخش های مختلف آزمون Speaking

یکی دیگر از مهارت های چهارگانه در آزمون IELTS، سنجش مهارت گفتاری یا همان Speaking Ielts می باشد. افراد در این بخش که معمولا جدا از سه مهارت دیگه و روز جداگانه ای برگزار می شود، مورد ارزیابی شفاهی قرار می گیرند. در این بخش نیز مانند سایر قسمت ها نیاز به تمرین و تسلط خوبی دارد.

با در نظر گرفتن یک سری نکات در این بخش می توان نمره خیلی خوبی 7 الی 8 گرفت. در واقع این بخش از آسان ترین قسمت های آزمون آیلتس می باشد.

آزمون  Speaking 11 الی 14 دقیقه هست و از سه بخش تشکیل شده است. در بخش اول آن معمولا سوالات ساده و روتین همچون معرفی خود، تحصیلات، کار و خانواده پرسیده می شود(4-5 دقیقه). در بخش دوم شما به توصیف مسئله و موضوعی که روی یک کارت در اختیار شما قرار می گیرد صحبت می کنید. شما فرصت دارید 1 دقیقه در مورد آن موضوع فکر کرده و حتی مطالبی را بر روی کاغذ یادداشت کنید و پس از آن به صحبت در مورد آن خواهید پرداخت(4 -5 دقیقه) و در بخش سوم از همان توصیفات شما در بخش دوم سوالاتی مطرح می شود که جهت بسط موضوع و بحث در مورد آن است(4-5 دقیقه).

نکات قابل توجه آزمون Speaking Ielts

بخش اول و بخش دوم آنها معمولا تاپیک هایی با موضوعات مشخص دارند که تسلط بر روی این موضوعات می تواند به گرفتن نمره بالاتر کمک کند. البته باید توجه داشت که هیچ موقع سعی نکنید از قبل پاسخ های احتمالی و جملات را حفظ کنید که باعث از دست رفتن نمره می شود.

برای داشتن یک مکالمه مناسب و خوب زبان آموزان باید از دامنه لغات گسترده ای بهره مند باشند. که می توان با Reading بیشتریعنی مطالعه و خواندن متن های مرتبط و تکست های رایج در این زمینه به این مهارت دست پیدا کرد. از طرف دیگر زبان آموزان باید به استفاده صحیح این لغات توجه داشته باشند و تلفظ صحیح لغات (Pronunciation) را همواره در نظر داشته باشند. این مهارت را می توان با Listening مداوم و ممارست و تمرین در آن بدست آورد.

در هنگام برگزاری آزمون Speaking Ielts ، استفاده صحیح از گرامر و ساختار خیلی خوب امتیاز ویژه دارد خصوصا اگر از ساختارهای پیچیده گرامری بهره ببرید نمره بیشتری دریافت خواهید کرد.

توجه داشته باشید در این بخش از آزمون نیاز هست شما مهارت های زبانی خود را به نمایش بگزارید بنابراین سعی کنید خیلی پاسخ های کوتاه وNo  Yes Or نداشته باشید و تلاش کنید پاسخ های خود را با مثال ها و نقل های دیگر گسترده کنید.

در بخش دوم که شما 1 دقیقه فرصت دارید سعی کنید محورهای اصلی خود را در برگه بنویسید. اما در بخش سوم رعایت این نکته ضروری هست که مکالمه شما از روی برگه نباشد و شما فقط نیم نگاه هایی را در راستای صحبت تان به برگه داشته باشید.

در آخر اینکه اگر حین صحبت کردن متوجه مطلبی نشدید بدون نگرانی آن را سوال کنید و آرامش خود را در طول آزمون حفظ کنید.