0
0

دوره ی آنلاین PTE

آزمون زبان pte و موفقیت در آن

وقتی صحبت از آزمون زبان و گرفتن مدرک زبان انگلیسی به میان میاید همه ما ناخودآگاه به فکر مدرک آیلتس و سختی‌هایش می‌افتیم. و اگر مجبور نباشیم اقدامی برای گرفتن مدرک زبان انگلیسی نمیکنیم. اغلب کشورها برای پذیرش مهاجرآزمون آیلتس را با نمرات بالای 6 پذیرا هستند. همین امر دلسردی را بین مهاجران و افرادی که گرفتن مدرک برایشان سخت است را بوجود آورده. اما در این مقاله خبرهای خوشی در باره مدرک پی تی ای و چگونگی برگزاری آزمون زبان pte. و همچنین کشورهایی که پذیرای این مدرک هستند داریم پس با ما همراه باشید.

ساختار آزمون زبان پی تی ای و نحوه ی برگزاری آن

آزمون زبان pte مخفف کلمه person test of englısh است. در چهار بخشspeakıng (گفتاری wrıtıng نوشتاری readıng خواندنی lıstenıng شنیداری برگزار میشود. این آزمون سه ساعته به شما این فرصت را میدهد تا تمام مهارت‌های زبانی خود را به نمایش بگذارید.

در قسمتspeakıng در آزمون پی تی ای و مکالمه شما بین 77 تا 93 دقیقه فرصت دارید که به معرفی شخصی خودتان در ابتدا میپردازید. سپس متنی به شما داده میشود تا با صدای بلند بخوانید تا نوع لهجه و ادای کلمات مورد ارزیابی قرار بگیرند. بعد ار آن یک تصویر به شما نشان داده میشود که آن را توصیف کنید. این قسمت برای بیان لحظه‌ای کلماتی که در ذهن شما جاری می‌شوند فراهم شده. قسمت بعدی آزمون زبان پی تی ای خلاصه کردن متن یک جمله و یا یک پاراگراف است. که آگاهی شما را نسبت به دستور قواعد و همینطور میزان آگاهی شما به لغات را نشان میدهد. در این قسمت که بصورت نوشتاری می‌باشد رایتینگ هم مورد ارزیابی قرار میگیرد.

بخش readıng در این قسمت آزمون پی تی ای درک مطب شما حدود 30 الی 40 دقیقه فرصت دارید تا با توجه به متنی که میخوانید. موضوع را درک کرده و به سوالات چند گزینه‌ای مربوط به مطلب و پرکردن جاهای خالی و چیدن پاراگراف‌ها جواب درست بدهید.

بخش lıstenıng در بخش شنیداری آزمون زبان پی تی ای که برای بسیاری از افراد به یک کابوس تبدیل شده است.در این بخش باید تمرکز خودتان را بالا برده و فقط به مکالمه‌ای که پخش میشود توجه کنید. این بخش سخت نیست فقط باید تمرکز کنید. شما زمانی حدود 45 الی 57 دقیقه فرصت دارید متنی را که میشنوید خلاصه کنید و بیان کنید. و به چند سوال چندگزینه‌ای هم پاسخ دهید و اگر کلماتی نادرست هستند شما باید با توجه به متن آن را درست کنید.

نمره دهی در آزمون زبان pte

نمره آزمون pte از 10 تا 90 هست که شما اگر نمره 50 را در یافت کنید معادل نمره 6 در آیلتس می‌باشد. در آزمون زبان پی تی ای هیچ شخصی برای تصحیح آزمون وجود ندارد. و امتحان با یک نرم افزار خاص توسط کامپیوتر انجام می پذیرد تا هیچ گونه سلیقه شخصی دخالت نداشته باشد.

حداقل سن مورد نیاز برای شرکت در آزمون زبان pte

سن مورد نظر برای این آزمون حداقل 16 سال البته با رضایت نامه کتبی از طرف والدین امکن پذیر است. آزمون پی تی ای در ایران به طور هفتگی برگزار میشود. و اگر به هر دلیلی در این آرمون قبول نشدید میتوانید هفته بعد دوباره شرکت کنید و شانس خودتان را امتحان کنید.

مدرک قبولی pte برای مهاجرت به استرالیا

آزمون پی تی ای پیرسون دو سال اعتبار دارد. خبر خوب اینکه کشور استرالیا به تازگی مدرک پی تی ای را برای پذیرش مهاجر قبول میکند. و اگر مدرک شما حتی یک سال هم از تاریخش گذشته باشد باز هم این کشور پذیرای شما هست.