0
0

دوره ی آنلاین TOFEL

TOFEL

آزمون تافل ( TOFEL ) به معنایTest of English as a Forigen  می باشد و می توان گفت که این آزمون یکی از مهم ترین آزمون ها برای سنجش مهارت زبان انگلیسی افراد غیر انگلیسی زبان در جهان است. متقاضیان این آزمون نسبت به موقعیت تحصیلی و شغلی خود تصمیم دارند تا نمره مورد نظر خود را از این آزمون دریافت کنند.

آشنایی با نحوه برگزاری آزمون

مراکز علمی بسیاری برای پذیرش دانشجو از نمره مشخصیی از این آزمون جهت انتخاب افراد استفاده می کنند. آزمون تافل  در کشور ما در مراکز مشخص و بخصوصی به صورت آنلاین صورت می پذیرد که پیش از شرکت در این آزمون به هنگام ثبت نام محل و زمان آزمون برای شما مشخص می شود.

زمان بندی آزمون

زمان آزمون TOFEL به مدت ۲۱۰ دقیقه (۳ساعت و نیم) می باشد و۱۰ دقیقه نیز به عنوان زمان ریکاوری بعد از برگزاری دو مهارت این آزمون به متقاضیان داده می شود. لازم به ذکر است که آزمون تافل بر خلاف آزمون آیلتس یک مرحله بیشتر نخواهد داشت و تمام مهارت ها در همان روز مشخص، از شما سنجش به عمل می آید.

مزایای آزمون TOFEL

۱. برای پذیرش تحصیلی بسیار موثر بوده و دانشگاه های بسیاری نمره این آزمون را ملاک قرار می دهند.

۲. داشتن مدرک تافل برای مهاجرت شغلی نیز، کاربرد فراوان دارد

۳. علاوه بر دو شرط بالا، داشتن مدرک تافل برای تمام متخصصین به عنوان یک رزومه کاری بسیار ویژه می باشد که تا دو سال این مدرک برای آن ها اعتبار دارد.

نحوه برگزاری و مراحل آزمون

آزمون TOFEL در چند شهر مختلف در کشور ما برگزار می شودکه متقاضیان می بایست طبق دریافت زمان و مکان آزمون، در روز معینی به مرکز اعلام شده، به همراه کد ورودی آزمون که به هنگام ثبت نام به متقاضی داده می شود مراجعه نماید.

ساختار برگزاری این آزمون مشابه آزمون آیلتس در ۴ مهارت Speaking,Writing,Listening,Reading تقسیم میشود که تمام این مراحل به صورت آنلاین گرفته می شود.

پس از ۱۲۰ دقیقه، در پایان بخش اول آزمون که سنجش دو مهارت اول Reading و Listening می شود به مدت ۱۰ دقیقه زمان Rest به متقاضی داده می شود.

کارنامه آزمون نیز به پست الکترونیکی که موقع ثبت نام وارد نمودید، ارسال خواهد شد.