0
0

روش‌های کسب آمادگی آزمون آیلتس

177 بازدید
16

مقدمه

همانطور که شاید بسیاری از شما دوستان بدانید آزمون آیلتس یک آزمون تعیین سطح معتبر زبان انگلیسی است که مدرک آن مورد قبول اکثر کشورهای جهان است.

نمره‌ای که شما در انتهای این آزمون کسب می‌کنید می‌تواند تاثیر بسزایی بر روی آینده شغلی و تحصیلی شما داشته باشد. اهمیت نمره این آزمون نشان دهنده آن است که شما باید خود را به بهترین شکل ممکن برای این آزمون آماده کنید. در واقع شناخت قالب آزمون آیلتس به شما کمک می‌کند تا بتوانید آمادگی بیشتری برای آیلتس داشته باشید. پس اگر شما جزو افرادی می‌باشید که مراحل ثبت نام آزمون آیلتس را پشت سر گذاشته‌اید اما مطمئن نیستید که دقیقا باید مطالعه آن را از کجا شروع کنید و اطلاعات جامعی در خصوص چگونگی کسب آمادگی آزمون آیلتس ندارید. ما در این مقاله قرار است اطلاعات مفیدی در خصوص  ثبت نام آزمون آیلتس، زمان برگزاری آزمون آیلتس ۲۰۲۰، آزمون آیلتس آنلاین، نمونه سوالات آزمون آیلتس و پیش آزمون آیلتس خواهیم داد.

روش‌های کسب آمادگی آزمون آیلتس

کسب آمادگی آزمون آیلتس از زمانی اهمیت پیدا می‌کند که شما متوجه این موضوع می‌شوید که به منظور تحصیل در یک دانشگاه خاص و یا دریافت ویزا به نمره بالایی در آزمون آیلتس نیاز دارید. بسیاری از افراد پس از ثبت نام در این آزمون نگرانی و دلشوره شدیدی تا روز برگزاری آزمون پیدا می‌کنند. شاید دلیل این استرس و نگرانی را بتوان عدم آمادگی کافی برای شرکت در امتحان دانست. شما با کسب آمادگی آزمون آیلتس و پیروی مو به مو از مراحلی که قرار است در ادامه این بخش برای شما توضیح دهیم استرستان به میزان قابل چشمگیری کاهش خواهد یافت.

ثبت نام آزمون آیلتس

در واقع تنها نکته‌ای که در خصوص چگونگی ثبت نام آزمون آیلتس می‌توانم به شما بگویم این است که باید به یکی از نزدیک ترین مراکز مجاز به منظور برگزاری این آزمون مراجعه کنید. سپس از کارکنان این مراکز بخواهید که برای شما در وب سایت مراحل ثبت نام را انجام دهند. البته بهتر است که قبل از مراجعه به این مراکز درخصوص قیمت آزمون نیز از قبل اطلاعاتی داشته باشید.

با قالب آزمون آیلتس آشنا شوید

باید بدانید که تنها بهبود بخشیدن زبان انگلیسی به منظور اخذ نمره عالی در آیلتس کافی نیست. این را بدانید که اگر یک بومی زبان انگلیسی نیز در این آزمون شرکت کند و قبل از آن آزمون را مطالعه نکند نمی‌تواند نمره کاملی در این آزمون بگیرد. پس از این رو شناخت قالب آزمون آیلتس می‌تواند به شما کمک کند. منظور ما در حقیقت از کسب آشنایی بیشتر با قالب آزمون به منظور کسب آمادگی آزمون آیلتس این موارد است:

  1. مثلا اگر جواب سوالی را مطمئن نیستم باید پاسخی را حدس بزنیم یا از آن سوال صرف نظر کنیم؟
  2. چند بار می‌توانم یک فایل ضبط شده را در بخش سنجش شنوایی این آزمون بشنوم؟

3.اگر امتحان گیرنده نتواند دست خط من را بخواند چه؟

زبان انگلیسی خود را بهبود بخشید

قطعاً بهبود زبان انگلیسی اصلی ترین مرحله جذب آمادگی آزمون آیلتس است.

شما می‌توانید سطح زبان انگلیسی خود را با استفاده از انواع ابزارهای آنلاین، کتاب ها و هزاران روش دیگر بهبود بخشید. یکی دیگر از بهترین راه ها به منظور بهبود بخشیدن سطح زبانتان این است که در کلاس‌هایی مطمئن شرکت کنید. شما به منظور اخذ نمره قابل قبول در آزمون آیلتس  باید مهارت خود را در زمینه خواندن، گوش دادن، نوشتن و صحبت کردن تا حد قابل قبولی بالا ببرید. در واقع با توجه به پیشرفت دنیای امروزی دیگر لازم نیست نگران این باشید که از چه روشی به بهبود زبان انگلیسی خود کمک کنید، زیرا در حال حاضر هزاران هزار روش مختلف وجود دارد که تنها کافیست شما مناسبترین گزینه را بر اساس علاقه، نیاز و سطح زبان خود انتخاب کنید.

·       شرکت در پیش آزمون آیلتس

شاید بسیاری از شما داوطلبین آزمون آیلتس تاکنون در خصوص شرکت در پیش آزمون آیلتس مطالب زیادی نشنیده باشید. در واقع پیش آزمون یک آزمون مقدماتی است که وظایفی دقیقا شبیه به آزمون آیلتس دارد. این آزمون شبیه سازی شده به داوطلبان کمک می‌کند تا متوجه شوند که آیا آمادگی آزمون آیلتس را دارند و یا خیر؟

لازم است بدانید که شرکت در چنین آزمونی به شما این فرصت را می‌دهد تا بتوانید با اطمینان بیشتر در آزمون اصلی شرکت کنید. همچنین پاسخ های شما در این آزمون توسط یک متخصص آیلتس بررسی می‌گردد و با توجه به نتیجه‌ای که در انتها به شما ارائه می‌کند شما متوجه می‌شوید که در کدام قسمت از آزمون بیشتر به تمرین نیاز دارید.

·       بدانید از خود چه انتظاراتی دارید

مهم است که در روز آزمون آیلتس دقیقا بدانید که از خود تا چه حد توقع دارید. در ابتدا باید به شما بگویم که در این روز خاص بهتر است تا با خونسردی و آرامش خاطر در این آزمون شرکت کنید. مواردی که در ادامه به شما می‌گویم را در طول آزمون همواره به خاطر داشته باشید:

  1. به موقع به محل برگزاری آزمون وارد شوید
  2. وسایل شخصی خود مانند تلفن، ساعت هوشمند، کتاب و یادداشت را سر جلسه نبرید.
  3. شناسه و پاسپورت شخصی خود را حتما به همراه داشته باشید.
  4. بهتر است تا در روز آزمون لباس راحت و مناسبی بپوشید.
  5. فراموش نکنید که سر جلسه آزمون حتماً به همراه خود مداد و پاک کن داشته باشید.
  6. پس از اینکه از بلندگو اعلام شد که زمان شما به اتمام رسیده است دیگر دست از نوشتن بردارید و برگه را بلافاصله تحویل دهید. در صورت ادامه دادن به نوشتن نمره مردود برای شما رد خواد شد.

نتیجه گیری

هدف اصلی ما از نوشتن این مقاله این بود که به شما دوستان عزیز آموزش دهیم که چگونه باید به کسب آمادگی آزمون آیلتس بپردازید. همانطور که می‌دانید آزمون آیلتس یکی از برترین و مورد قبول ترین آزمون‌های سنجش زبان انگلیسی است که شما از مدرک آن در زمینه‌های بسیار متنوعی می‌توانید استفاده کنید. پس اگر به فکر ادامه تحصیل در خارج از کشور و یا کسب بورسیه دانشگاه‌های خارجی  هستید بهتر است تا موارد ذکر شده در این مقاله را بارها مرور کنید و سعی کنید تا با استفاده از آن‌ها بهترین نتایج ممکن را در روز آزمون بگیرید. امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله مورد رضایت شما دوستان عزیز قرار گیرد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.mahmoudifar.com/?p=391
اشتراک گذاری:
واتساپلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد روش‌های کسب آمادگی آزمون آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + شش =

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.