0
0

آزمون آیلتس چیست؟

255 بازدید
9

آزمون آیلتس چیست؟

مقدمه

همانطور که خیلی از شما دوستان عزیز ممکن است اطلاع داشته باشید سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) در حال حاضر محبوب ترین آزمون سنجش مهارت زبان انگلیسی برای آموزش عالی و مهاجرت جهانی است.

به طور کلی سیستم بین المللی آموزش زبان انگلیسی آیلتس مهارت زبانی افرادی را که می‌خواهند در جایی که انگلیسی به عنوان زبان ارتباطی مورد استفاده قرار می‌گیرد تحصیل و یا کار کنند را می‌سنجد. در خصوص سنجش آزمون آیلتس باید به شما بگویم که این آزمون از مقیاس نه باند به منظور شناسایی سطح مهارت افراد استفاده می‌کند.

در ادامه این مقاله قرار است با شما در خصوص آزمون ielts، قیمت آزمون آیلتس، منابع آزمون آیلتس و مراکز برگزار کننده آن صحبت کنیم.

آزمون آیلتس چیست؟

همانطور که در مقدمه نیز برای شما توضیح دادیم آیلتس یکی از مهمترین آزمون های بین المللی است که به زبان انگلیسی تایید شده است و هر کس می‌تواند دانش زبانی خود را بر اساس این آزمون بسنجد. ویژگی بسیار خوب راجع به این آزمون سنجش زبان انگلیسی آن است که در بسیاری از کشورهای جهان و به ویژه در کشور استرالیا و انگلیس مورد تایید است. یکی از مهمترین اطلاعاتی که باید راجع به آزمون آیلتس بدانید این است که این آزمون انواع مختلفی دارد که در ادامه آن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

به طور کلی آزمون آیلتس دو نوع دارد. نوع اول آزمون آیلتس آکادمیک و دانشگاهی است در حالی که نوع دوم آن آموزشی عمومی است. در خصوص نوع کاربرد هر یک از این آزمون ها باید به شما بگویم که اگر قصد دارید تا در کشور دیگری بعد از دبیرستان تحصیل کنید باید آزمون آکادمیک و یا دانشگاهی آیلتس را انتخاب نمایید.

در حالی که اگر قصد دارید به کشور دیگری جز کشور خودتان در جهان مهاجرت کنید و یا قصد دارید در کشوری دیگر مشغول به کار شوید در این حالت بهتر است شما آزمون عمومی آن را انتخاب کنید.

نکته دیگر که در خصوص این دو نوع آزمون آیلتس باید بدانید این است که این دو آزمون نام‌های مختلفی دارند اما قسمت هایی در هر دو آزمون وجود دارد که مشابه است. آزمون آیلتس توسط گروه بزرگی از نویسندگان جهانی تدوین می‌گردد و همچنین به طور مداوم مطابق با زندگی و فناوری‌های مدرن جامعه توسعه می‌یابد.

اگر بخواهیم دقیق‌تر آن را برای شما بررسی کنیم باید بگوییم که یک آزمون سنجش زبان انگلیسی بی‌نظیر و بسیار عادلانه است. در خصوص هزینه آزمون آیلتس نیز به طور خلاصه باید بدانید که چیزی حدود ۲۲۵ دلار آمریکایی است و تفاوت چندان قابل توجهی بین هزینه آزمون آکادمیک و عمومی آن وجود ندارد. شما می‌توانید از طریق اینترنت و وب سایت رسمی برای ثبت نام اقدام کنید.

دلیل اهمیت آزمون آیلتس چیست؟

اصلی ترین دلیل اهمیت آزمون آیلتس این است که چیزی حدود بیش از ۱۰ هزار سازمان در سطح جهانی به این آزمون اعتماد تام دارند. با توجه به این اعداد و ارقام شما دیگر می‌توانید کاملا مطمئن باشید که پس از ثبت نام و دریافت نتیجه‌ای مثبت در این آزمون سنجش زبان توسط موسسات آموزشی، کارفرمایان، کارهای دولتی و نهادهای حرفه ای در سراسر جهان مورد قبول واقع خواهید شد، زیرا این مدرک اعتباری جهانی دارد.

همچنین لازم است بدانید که آزمون آیلتس به عنوان یکی از پیشگامان در سنجش چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی در ۳۰ سال گذشته بوده است و حتی همین حالا نیز استانداردهای تست زبان انگلیسی را تعیین می‌کند.

پس اگر جدیداً به فکر ثبت نام در آیلتس افتاده‌اید باید به شما بگویم که اگر قصد مهاجرت به یکی از کشورهایی مانند استرالیا، کانادا، نیوزلند و انگلیس را داشته باشید دیگر لازم نیست تا نگران مقبولیت درخواست مهاجرت خود باشید، زیرا این دولت‌ها از آیلتس برای پردازش درخواست های مهاجرتی استفاده می‌کنند.

چگونگی برگزاری آزمون آیلتس آنلاین؟

اواخر سال ۲۰۱۹ بود که جهان با بحران کووید ۱۹ و یا همان ویروس کرونا مواجه گشت. اکثر کشور ها به منظور حفظ سلامتی دانش آموزان، دانشجویان و کارمندان تصمیم گرفتند تا مدتی آموزش ها و یا کار را به صورت دورکاری و یا آنلاین برگزار کنند.

با در نظر گرفتن این مسئله که مشخص نیست دقیقاً چه زمانی این ویروس به پایان برسد و با توجه به عدم امکان تاخیر و تعلل در آموزش و کسب درآمد، موسسات و تجارت‌ها تصمیم به برگزاری امتحانات و آزمون‌ها به صورت مجازی گرفتند. آیلتس که یک آزمون بسیار مهم در سنجش سطح زبان انگلیسی خصوصاً برای دانشجویان و یا علاقه‌مندان به مهاجرت است نیز از قافله عقب نماند و اعلام کرد که از تاریخ مشخصی به بعد امکان ثبت نام و برگزاری آزمون به صورت آنلاین را برای دانشجویان سراسر دنیا امکان پذیر می‌شود.(متاسفانه در ایران این امکان وجود ندارد). البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که تنها برخی از دانشگاه‌های سراسر دنیا مدرک آیلتس کسب شده به صورت مجازی را قبول می‌کنند و برخی دیگر از دانشگاه ها تنها مدرکی که به صورت فیزیکی کسب شده باشد را قبول دارند.

این مسئله موضوع بسیار مهمی است برای دانشجویانی که در سال ۲۰۲۰ و یا سال‌های بعد ممکن است از این طریق اقدام به کسب این مدرک نمایند. پس بهتر است قبل از دریافت مدرک به صورت مجازی از آیلتس ابتدا به سایت آیلتس مراجعه کرده و دانشگاه‌هایی که مدرک مجازی آن را قبول دارند بررسی کنید. در خصوص آزمون آنلاین آیلتس باید به شما بگویم که همانند امتحان اصلی و یا کلاسیک آن به بررسی چهار مهارت اصلی زبانی یعنی خواندن، شنیدن، مکالمه و نوشتن می‌پردازد و زمان امتحان چیزی حدود ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه است.

اگر شما نیز پس از همه گیری ویروس کرونا در کلاس‌های مجازی شرکت کرده باشید دیگر باید بدانید که آزمون بخش سنجش مهارت مکالمه از طریق تماس تصویری و یا وب کم برگزار می‌شود.

نتیجه گیری

سال‌هاست که این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های سنجش سطح زبان انگلیسی است و مدرک بسیار معتبری دارد.

هزینه ثبت نام در این آزمون ۲۲۵ دلار آمریکایی است و هزینه ثبت نام آزمون آیلتس آنلاین نیز ۱۴۹ دلار است. شما می‌توانید بر اساس نوع نیاز خود در یکی از دو نوع آیلتس آکادمیک و یا آیلتس آموزش عمومی ثبت نام کنید. هر یک از این آزمون ها شامل چهار قسمت جداگانه است که هر ۴ مهارت زبانی، گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن شما را ارزیابی می‌کند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.mahmoudifar.com/?p=425
اشتراک گذاری:
واتساپلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد آزمون آیلتس چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × پنج =

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.