0
0

تدریس خصوصی آیلتس به چه صورت است؟

244 بازدید
12

مقدمه

اگر علاقه مند به به یادگیری زبان از طریق تدریس خصوصی آیلتس به منظور تقویت زبان انگلیسی خود و موفقیت در این آزمون هستید باید بدانید که این روزها اکثر آموزشکده‌های زبان انگلیسی از معلمان ساده و گاهاً دانشجو به منظور تدریس آیلتس استفاده می‌کنند. به همین دلیل است شما باید به منظور  تقویت سطح زبان انگلیسی خود به مراکز قابل اطمینان آموزش زبان مراجعه کنید. حال اگر شما یک مدرس تازه کار هستید و قصد تدریس تخصصی آیلتس به دانش جویان‌تان را دارید ما در ادامه این مقاله برای شما نکاتی را ذکر کرده ایم که مطالعه آن ها می‌تواند مهارت تدریس شما را تقویت کند

تدریس خصوصی آیلتس به چه صورت است؟

ما در این بخش از مقاله برای شما ۵ مرحله ابتدایی در شروع کارتان به عنوان یک مدرس زبان آیلتس را معرفی کرده ایم و شما میتوانید به راحتی از آن ها در جهت افزایش سطح توانایی تدریس خود استفاده کنید.

شما می‌توانید در راستای ارائه یک تدریس تخصصی به دانشجویان خود از مشهورترین کتاب های درسی زبان انگلیسی رایج در دنیا استفاده کنید و فراموش نکنید که هیچگاه به عنوان یک مدرس تنها به یک منبع اکتفا نکنید.

همانطور که می‌دانید آزمون آیلتس جزو آن دسته از مواردی می‌باشد که ممکن است بتواند آینده شغلی شما را به طرز چشمگیری تغییر دهد و به همین جهت بهتر است که به منظور فراگیری آزمون آیلتس در ایران به دنباله یادگیری از طریق تدریس خصوصی آن باشید‌.

1. بفهمید که دانشجویان شما قصد شرکت در کدام آزمون آیلتس را دارند.

همانطور که در مقاله های قبلی برای شما عزیزان توضیح داده بودیم دیگر باید بدانید که آزمون آیلتس دو نسخه دارد یکی آزمون آکادمیک و دیگری آزمون عمومی آیلتس.

به منظور آشنایی بهتره شما با این دو نوع آزمون آیلتس باید بگویم که افراد به منظور ورود به یک دانشگاه انگلیسی زبان و یا به منظور کارکردن در خارج از کشور خود در حرفه ای مانند مراقبت‌های بهداشتی بهتر است تا در آزمون آکادمیک آن شرکت کنند. این دسته از افراد باید بتوانند به منظور استفاده مفید از مطالب تدریسی در دانشگاه و یا ارائه یک استدلال کتبی و یا گفتاری مهارت لازم را از طریق این نوع آزمون آیلتس بدست آورد. در خصوص نوع دیگر آزمون آیلتس که آزمون عمومی نام دارد باید بگویم که اکثر افرادی که این نوع آزمون را انتخاب می‌کنند افرادی هستند که قصد مهاجرت و اخذ شهروندی در کشوری دیگر را دارند و باید بتوانند در سطح قابل قبولی خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی را بلد باشند.

2. دانشجویان خود را با ساختار آزمون آیلتس آشنا کنید.

باید در ابتدا برای دانشجویان خود روشن کنید که آزمون آیلتس شامل ۴ ماژول گوش دادن، خواندن، نوشتن و گفتار است. دانشجویان باید بدانند که ماژول گفتاری از طریق مصاحبه ی حضوری سنجیده می‌شود و نه کتبی. لازم است تا در همین ابتدای آموزش تخصصی خود به شاگردانتان بگویید که این آزمون در کل حدود ۳ ساعت طول می‌کشد و آزمون مصاحبه آنها به صورت حضوری است در یک روز جداگانه سنجیده می‌گردد.

3.   تحقیق کنید که آیا دانشجویانتان قبلا آیلتس گرفته اند یا خیر.

پس از اینکه متوجه شدید دانشجویانتان قبلا موفق به اخذ مدرک آیلتس شده‌اند بهتر است از آن ها نمره هایشان را بپرسید و یا راه دیگری که به منظور سنجش میزان مهارت آن‌ها وجود دارد این است که از طریق یک آزمون مهارت آن‌ها را بسنجید. نمرات آیلتس از صفر تا نه است و اکثر دانشجویان نمراتی بین ۵ تا ۷ را کسب می‌کنند. همانطور که می‌دانید دانشگاه‌ها اغلب شرایط خاصی به منظور اخذ نمره دانشجویان در هر چهار بخش تعیین می‌کنند در حالی که دانشجویان اغلب تمایل دارند تا به طور خاص بر روی یک و یا دو بخش تمرکز کنند. توجه داشته باشید که اصولا دانشجویانی که توانسته اند نمره بالاتری در زمینه گوش دادن و صحبت کردن کسب کنند اغلب ممکن است مدتی را در یک محیط انگلیسی زبان گذرانده باشند و اکنون نیاز اصلی آنها آشنایی با زبان انگلیسی دانشگاهی باشد در حالی که افرادی که توانستند نمره بالاتری در خواندن و نوشتن اخذ کنند ممکن است سال ها به مطالعه کتاب‌های انگلیسی زبان پرداختند و اکنون زمان آن است تا دیگر مهارت هایشان را نیز تقویت کنند.شما با دانستن تمامی این اطلاعات در خصوص دانشجویان خود بهتر می‌توانید با توجه به نوع نیاز آن‌ها به تدریس خصوصی آیلتس بپردازید.

4.   کتاب درسی آیلتس مناسب با سطح دانشجویانتان انتخاب کنید

در این مرحله دیگر زمان آن است که اقدام به انتخاب کتابی برای تدریس تخصصی آیلتس کنید. شما می‌توانید با مراجعه به سایت رسمی آیلتس به بخش منابع آن بروید و 5 کتاب برتر درسی آیلتس را که مناسب با سطح کلاس‌تان است را انتخاب کنید. شما می‌توانید با هدایت دانشجویانتان از طریق یک دوره مطالعاتی کاملاً مناسب به تدریس تخصصی‌تر آن‌ها بپردازید.

توجه داشته باشید که شما این کارها را باید زمانی انجام دهید که تازه یک مدرس تازه کار و بی تجربه هستید و هنگامی که تجربه تدریس شما در این زمینه بیشتر شد کمتر از قبل باید به کتاب‌های درسی و اعتماد کنید.

5.   با طراحی تکلیف‌های متنوع به آن‌ها فرصت تمرین بیشتر بدهید.    

شما می‌توانید به منظور تقویت زبان انگلیسی دانشجویانتان برای آنها فعالیت‌هایی طراحی کنید که سبب تقویت توانایی‌های زبانی آن‌ها می‌شود برای مثال به آن‌ها فیلم و یا موسیقی معرفی کنید و یا آن ها را مجبور به مطالعه مقالات طولانی و مجله‌های انگلیسی زبان کنید.

نتیجه گیری

با توجه به مورد تایید بودن آزمون آیلتس در ایران و اکثر کشورهای دنیا و با توجه به تاثیر فوق العاده چشمگیر ه داشتن مدرک آیلتس بر استخدام در موقعیت‌های شغلی مناسب بهره‌مندی از تدریس خصوصی آیلتس می‌تواند گزینه‌ای مناسب به منظور یادگیری این مهارت باشد. شما می‌توانید این تدریس خصوصی را از طریق یک معلم خصوصی به صورت حضوری و یا آنلاین دریافت کنید.

البته توجه داشته باشید که با توجه به پاندمی کرونا و خطرات ناشی از آن و همچنین با توجه به هزینه کلاس آنلاین آیلتس و هزینه کلاس خصوصی آیلتس انتخاب آموزش از راه دور به صورت آنلاین این روزها می‌تواند گزینه ای مناسبتر باشد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.mahmoudifar.com/?p=389
اشتراک گذاری:
واتساپلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد تدریس خصوصی آیلتس به چه صورت است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − یک =

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.